top of page

Thanks for submitting!

Shlook-06_edited.png

זה מה שצריך לדעת הבוקר, יום חמישי, 20.8.2020

חמישי יין.gif

שלוק של חמישי זה שלוק מיוחד שכזה
זהו שלוק של שיכר
במקום שלוק של קפה 

בוקר טוב שלוקרז 🌞

והיום, פרשת אונס בבית מלון באילת, ארה''ב תטיל סנקציות על איראן, בריטני ספירס מנסה להשתחרר ובראד פיט יככב בסרט חדש לצד הארי סטיילס.

חדשות מהארץ

פרשה חדשה מסעירה את המדינה, נערה הגישה תלונה על אונס קבוצתי בבית מלון באילת. הנערה, בת 16 מאשקלון, הגישה תלונה למשטרה, כאשר על פי החשד, היא עברה אונס על ידי קבוצה גדולה של גברים, במהלך חופשה שעשתה עם חברה באילת. עד כה נעצר צעיר בן 27 החשוד כי הוא קשור למעשה, אך הוא טוען שלא בא במגע עם הנערה. המשטרה חוקרת את המעשה, וצפויים מעצרים נוספים בפרשה, כאשר מהדיווחים בכלי התקשורת עולה מספר לא נתפס של 30 גברים שלקחו חלק במעשה. 

למה זה מעניין? לא כל פרטי הפרשה נחשפו, אבל השאלה האמיתית היא לאן וכיצד התדרדרנו ככה כחברה.

חדשות מהעולם

ממשלת ארה״ב עדכנה אתמול את ישראל כי היא מתכננת להחזיר את הסנקציות על איראן. הסנקציות הוסרו כחלק מהסכם הגרעין שנחתם ב-2015, ממנו ארה״ב פרשה בשנת 2018. הסנקציות יוחזרו בצורה אוטומטית דרך מנגנון המכונה "Snapback".

למה זה מעניין? לפי הסכם הגרעין, עליו חתומות המדינות ארה״ב, צרפת, סין, גרמניה, רוסיה ובריטניה - כל מדינה תוכל לבקש החזרה אוטומטית של הסנקציות אם היא חושבת שאיראן הפרה את ההסכם. שאר המדינות לא יוכלו להטיל וטו על מהלך כזה. כעת, בעקבות דרישת ארה״ב להפעיל את המנגנון, ייפתח פרק זמן של 30 יום במהלכם ידונו חברי מועצת הביטחון בנושא שעלול להפוך למשבר דיפלומטי חמור בין המדינות.

על מה כולם מדברים

לפי דיווחים, בריטני ספירס מנסה להחזיר את עצמאותה לאחר שנים בהן היא נתונה לאפוטרופסות אביה. במכתב שהגישה לבית המשפט לפני יומיים, ספירס מציינת כי היא "מתנגדת בתוקף" לכך שאביה, ג'יימי ספירס, יהיה האפוטרופוס שלה והוסיפה כי היא רוצה לקחת ממנו את הפיקוח על כספיה ולהעביר אותו לאיש פיקוח מוסמך.

בריטני נמצאת תחת שליטתו של אביה משנת 2008, בעקבות התמוטטות עצבים פומבית שעברה, מאז חייה מנוהלים כמעט במלואם ע״י אביה. ב-2019, בעקבות סרטונים מוזרים שהעלתה לרשתות החברתיות שגרמו למעריציה לדאוג לשלומה, נוסדה תנועת #FreeBritney שקוראת להציל את הזמרת מידיו של אביה. אנחנו מחזיקים אצבעות שזה יקרה.

עדיין צמאים

🎥 בראד פיט והזמר הארי סטיילס ישתפו פעולה בקרוב בסרט דרמה חדש על השפעות טכנולוגיית האינטלגנציה המלאכותית. עלילת הסרט, שתתפרס על פני שני עשורים, תתמקד בהתמודדות של בני האדם, שבמשך השנים הוחלפו בעבודותיהם על ידי רובוטים בעלי אינטלגנציה מלאכותית. לא ברור כרגע אם סטיילס יגלם גרסה צעירה יותר של פיט. מה שבטוח זה שהסרט יהיה נעים לעין. VANITY FAIR

 

💵 אפל הפכה אתמול לחברה הראשונה בהיסטוריה שהגיעה לשווי 2 טריליארד דולר. ההשיג מגיע שנתיים בלבד לאחר שהפכה גם לחברה הראשונה להגיע לשווי טריליארד דולר. למרות סגירת מפעלים בסין ומכירות נמוכות מהצפוי בעקבות משבר הקורונה, מניית החברה נסקה ב-60% מתחילת השנה. NYT

⚽️ חברת Plus 500 הישראלית תהיה הספונסרית של קבוצת הכדורגל האיטלקית, אטאלנטה. פלטפורמת המסחר האלקטרונית, הנסחרת בבורסה בלונדון, חתמה על הסכם החסות שייכנס לתוקף באחד בספטמבר. סכום העסקה לא פורסם, אך הדיווחים מספרים על הסכם החסות היקר ביותר שחתמה חברה ישראלית אי פעם. לוגו החברה כבר מופיעה על חולצותיהן של מועדונים מכובדים כמו אתלטיקו מדריד, לגיה ורשה הפולנית וקבוצת הרוגבי האוסטרלית בעלת השם הקליט - Plus500 Brumbies.  
THE MARKER

הגעת עד לפה? עכשיו אפשר להרשם!

קישור להרשמה

bottom of page